ATV Nationals – Rd. 8 – Závodní dráha Pleasure Valley

Jezdec sponzorovaný GPS Jayden Londerville si nadále drží druhé místo v profesionální sportovní a produkční třídě A

Pro Sport
Londerville, který se dostal do první pětky v Pro Sport Moto 1, začal vybírat jezdce. Na konci prvního kola postoupil na druhé místo a začal tlačit na lídra. Nakonec se vedoucí pod tlakem složil a Londerville ho v posledním kole obešel pro vítězství.
Ve druhém motocyklu Londerville vyšplhal z osmého na čtvrté v prvním kole. V boji o celkové hodnocení se snažil vynutit předjetí třetímu jezdci. Bohužel udělal chybu, která ho stála čas a pozici. Pokusil se získat zpět čtvrté místo, ale před šachovnicovou vlajkou se mu to nepodařilo. Jeho výsledky 1-5 mu vynesly celkově čtvrté místo.
Produkce A
Déšť v noci před prvním produkčním motocyklem byl vytvořen pro kluzké podmínky na trati, ale Londerville udělal maximum, aby to zvládl – zvláště poté, co byl na konci startu. Díky rychlým časům na kolo se ve druhém kole vyšplhal na čtvrté místo. Snaha dohnat jezdce na třetím místě se stala výzvou poté, co Londerville došel limity a musel se spokojit se čtvrtým místem.
V Moto 2 startoval ze čtvrtého místa. V polovině závodu zajel nejrychlejší kolo závodu v 01:44.622 a svou Yamahu YFZ 450R umístil na druhé místo. Londerville, odhodlaný vyhrát, předjel poslední kolo a pokračoval až do cílové čáry. Celkově získal druhé místo poté, co šel 4-1.
450
Ve své první 450A moto na Pleasure Valley Raceway posunul svůj stroj na páté místo z brány. Viděl, jak lídr začíná stahovat mezeru, a rychle se pustil do práce, aby předjel jezdce. Ve druhém kole se Londerville umístil těsně za vedoucím hráčem. Ve třetím kole zajel nejrychlejší kolo závodu – v 01:44.627 – aby předjel vedoucího. Kontroloval zbytek závodu, aby vyhrál.
Ve druhém motocyklu Londerville zajel holeshot. O několik kol později chyba způsobila, že sjel z trati. Rychle se vzpamatoval ze svého neštěstí, dostal se kolem něj jen jeden jezdec. Poté zkoušel různé čáry ve snaze získat zpět pozici, ale nedokázal to udržet. V Pensylvánii skončil 1:2 na celkovém druhém místě.

"Tento víkend nevyšel nejlépe, ale nikdy jsem se nevzdal," řekl Jayden Londerville. "Tlačil jsem až do konce a ukázal spoustu rychlosti."

Se dvěma zbývajícími koly v sérii je Londerville druhý v hodnocení Pro Sport se šesti umístěními v top pěti. Ve třídě 450A získal v této sezóně šest umístění na stupních vítězů a má silný bodový náskok. Nadále drží druhé místo v produkci A.