Cody Janssen obhájil titul, zvítězil v Texasu a zajistil si národní šampionáty ATV zády k sobě!

Sezóna 2019 byla pro Cody Janssena a jeho tým nezapomenutelnou. Cody byl dominantní brzy, ale ve střední části roku vydržel několik tvrdých přestávek. Tato jízda na horské dráze byla pro vždy konzistentního Janssena neznámým územím, a pokud by se chtěl stát korunovaným šampiónem, byl by k tomu přinucen přejít stůl a vyhrát několik posledních závodů sezóny. Cody byl zády ke zdi a dělal přesně to, co se od něj požadovalo; vyhrál tyto finálové závody a dosáhl konečného cíle - Cody Janssen byl korunován národním šampionem motokrosových motocyklů ATV 2019+ 25+ o jediný bod!

Pocit vítězství je pro konkurenta, jako je Cody Janssen, euforií, a chuť vítězství je taková
mnohem sladší, když jsou nuceni do situace, kterou musíte vyhrát. Cody na té vlně emocí věděl, že to udělá
vrátit se v roce 2020, aby obhájil svůj titul, než se v loňské sezóně dokonce vrátil z finále sezóny.
Cenil si myšlenky na obhájení šampionátu, kterou tak tvrdě bojoval, aby si vydělal,
bude bojovat, aby bránil to, co bylo oprávněně jeho. Cody strávil měsíce, které následovaly po jeho ohnutí
dokončil svůj vysokoškolský titul a rozšířil svůj divoce oblíbený podcast, který využil ATV
závodní svět útokem, podcast Digging Deep ATVMX. Ale jak se sezóna rychle blížila,
pandemický zásah COVID-19. Celý svět a život, jak ho známe, se náhle zastavil. Sponzorství
dohody padly stranou, financování bylo přerušeno a národní mistrovství ATV v motokrosu
série byla na pochybách - ale navzdory všem očekáváním a po téměř dvouměsíční přestávce se ATV motokros vrátil!

Zahájení sezóny národního šampionátu motokrosů ATV 2020 bylo vzrušující, ale přišlo
také spousta neznámých. Bylo přijato, že všichni zúčastnění budou muset být flexibilní a
bylo nutné pochopit, že vše lze okamžitě vypnout. Chcete-li získat
sezóna začala, série byla nucena cestovat do oblastí a míst, která by to umožňovala
bezpečně proběhnout. Sezónu odstartoval v Gruzii průsmyk Aonia, kde úřadující šampion vyhrál
omyl pozdě v otvíráku, když seskočil z dostihové dráhy, zatímco vedl, což si stálo otevření
kulaté vítězství. Na tento výkon navázal dalším druhým místem v druhém kole

Tennessee, kde se mu výhra tak trochu vyhnula. Po dvou událostech se však Cody ocitl
jen jeden bod ze série bodů
olovo a nastal čas zasáhnout jeho krok! V průběhu příštích 4 událostí se Cody rozplakal a distancoval se od zbytku prestižní třídy 25+. Začal běh těžce vybojovaným vítězstvím na svém „domácím“ závodě v Sunset Ridge, v tom, který byl pravděpodobně závodem roku! Série poté zamířila na jiné místo, než bylo původně naplánováno, na Pensylvánskou dráhu Pleasure Valley Raceway, místo, kde Janssen před dvanácti lety získal své první národní vítězství v plné velikosti 450 ccm. V PA zvítězil v dominantní módě a poprvé od konce roku 2018 zvítězil společně v řadě. Red Bud je favoritem mnoha lidí, včetně Codyho Janssena, ale spleť na začátku Moto 2 ho stála jakoukoli šanci ve třech po sobě jdoucích vyhrává. Znovu nasadil daleko za smečku a do konce závodu mu zbývalo jen jedno povolení pro kombinézu, ale prostě nemohl dostat do hledáčku dalšího jezdce. Další kolo by trvalo Janssena a jeho tým
do hor v jižní Virginii, kde by Janssen dominoval dalším výkonem 1: 1
a posadil se na sedadlo řidiče, aby obhájil svůj národní titul z roku 2019.

Tím se dostáváme do posledního kola národního mistrovství ATV v motokrosu. The
série obvykle dělá každoroční začátek sezóny v Lone Star State v Underground Mx, ale kvůli
pandemie COVID-19, nejprestižnější závodní série ATV na světě, by musela přijít s
nový plán. Nějakou dobu se zdálo, že událost v Texasu byla na pochybách, ale nakonec tomu tak bylo
oznámila, že 3 Palms Action Sports Park v Conroe v Texasu bude hostit nejlepší čtyřkolky
závodníci na planetě. Pokud by věci šly podle plánu, mohl si Cody Janssen zajmout podruhé za sebou
Národní šampionát v krásném zařízení v Houstonu. Kdybych vám řekl, abyste si představili závodní dráhu
byl účelově navržen tak, aby vyzdvihl silné stránky Cody Janssena jako ATV motokrosového závodníka, což byste si představovali, je trať velmi podobná tomuto 3 Palms Mx. Trať byla postavena
na písčité půdě, takže jste věděli, že to bude drsné a dovolíte Janssenovi předvést svou kondici a sílu - ale bylo to
také velmi nervózní a technický, oblíbený Janssenův, ale kombinace, kterou velmi zřídka najdete na stejné závodní dráze. Úřadující šampión jiboval s objektem od chvíle, kdy vystoupil z kamionu, a to se ukázalo. V Moto 1 vyšel Cody z brány na druhém místě a hned ve dvou zatáčkách do závodu se ztrojnásobil na čele. Poté vyplul a po zbytek soutěže vyhrál první moto o téměř 40 sekund.

Do té chvíle šlo všechno přesně podle plánu, ale víkend by nebyl bez
alespoň malé drama. Cody Janssen roztrhl díru Moto 2 s nadějí na dobrý silný výkon
dát čepici na další titul, ale jen pár úseků do závodu (a už si natahovat náskok), Cody
přišel sesednout a zjistil, že leží v texaské špíně. Okamžitě vstal, vyhnul se čtyřkolce
jak projížděli kolem, a začali se pokoušet znovu vystřelit motor své čtyřkolky. Po hrstce
kopy, Janssen byl zpět v provozu a nyní v režimu plného odeslání! Později přiznal, že nemohl
věřte, že havaroval, ale řekl, že si dělá matematiku v hlavě, a usoudil, že by měl
dost času na to, aby chytil pole, kdyby dokázal oživit rychlost z předchozího dne. Ale bylo tam
chytit, kvůli nastupující tropické bouři se závody zkrátily a Janssen by měl méně
kola, aby se to všechno stalo. V úvodní chvíli překročil cílovou čáru za 20 sekund za hřištěm
kolo a poté odkorčkoval rychlost další úrovně, kterou už nějakou dobu nepožadoval. Podle
na konci druhého kola už vyšplhal na druhé místo a zmenšil manko na pouhých 8 sekund
za vůdcem. Do třetího kola tento rozdíl téměř neexistoval a v následující zatáčce to Janssen udělal
udělejte silný průchod pro vedení kolem vnějšku. # 25 by křižovalo k více než 15 sekundovému vítězství
a tím byla mise splněna - byl získán další titul!
CODY JANSSEN JE VÁŠ 2-ČASOVÝ OBRANNÝ NÁRODNÍ MOTOKROSS 25+ ATV
MISTR!

"ZNOVU jsme to udělali!" Řekl Cody s úsměvem, obklopen svými blízkými, zatímco držel šachovnici s nápisem „Back to Back National Champ“. "Nepotřebovali jsme vyhrát v Texasu, abychom získali titul, ale přesto jsme to pro jistotu dokázali!" 1-1 pro 1. celkově na 3 Palms, ale co je nejdůležitější, po dlouhém šíleném roce jsme úspěšně bránili
naše mistrovství! Budu si navždy vážit vzpomínek, které jsme si společně toto léto vytvořili, vděčný ani nezačne tento pocit popisovat. NÁRODNÍ ŠAMPION ZPĚT NA ZPĚT! “

Sezóna 2020 Codyho Janssena, která skončila úspěšnou obhajobou titulu, se skutečně stala nezapomenutelnou
rok. Sezóna byla na pochybách, ale je zásluha všem zúčastněným, že se to podařilo. Janssen 2020 25+
Národní šampionát je celkem jeho 4. národním šampionátem, zvýšil svůj počet národních
událost v letošní sezóně celkem zvítězila na 42 a hlavně musel strávit další léto tím, co dělal
miluje nejvíce se svými oblíbenými lidmi na Zemi. Taková úžasná sezóna by však nebyla možná
bez tolika neuvěřitelných příznivců. Cody musí poděkovat všem svým věrným posluchačům a sponzorům
Digging Deep ATVMX Podcast, podcast č. 1 v závodech ATV! Musí také poděkovat jezdcům a rodinám
kteří nadále podporují Jezdeckou školu Codyho Janssena. Obrovské děkuji za trvalou podporu
SSI Decals, CST Tyres, Valvoline, Elka Suspension, FMF Racing a Pivot Works - bez pokračování
podpora těchto dlouholetých věřících by nic z toho nebylo možné. Děkuji jeho rodině, přítelkyni
Brooke, mechanik Dan Binder a zbytek posádky v Janssen Motorsports. Extrémní vděčnost
pokračuje v GPS Offroad Products, Ameriprise a Hemauer Financial Group, Kindrick Family a
Kindrick Racing, značka EZ Up, Klink Equipment and Klink Hydraulics, Jay Gobel a Casey Greek of
Impact Solutions, Hinson Clutch Components, Thor MX, The Program Training, DID Chain, Atlas Brace,
Bell Helmets, rodina Stanfield a Napa (z Peru, Indiana), Cliff Cox a Oshkosh Tattoo & Good Girl
Piercing, Precision Powder LLC, Ride 100% Brand, Trimble's Cycle Center, All Balls Racing, Hot Cams, Hot
Pruty, Cylinder Works, Vertex, filtry DT1, Larry Mills a DP brzdy, Rath Racing, Walsh RaceCraft,
Fourwerx Carbon, Sunstar Sprocket, Works Connection, Renthal, Corey Garrison and Parts Unlimited,
rodina Reynoldsů a Reynolds Body Shop, rodina Deana a Pauline Janssenových, Pat McGuire, Energy
Release, Pro-Tec Racing, Evans Waterless Powersports Coolant, Blenders Eyewear, First Endurance, Pro Moto Billet / Fastway, Nova Racing Transmissions, Rocket Machining and Design, Mountaineer Brand, Dallas Janssen a mnoho dalších. Bez takové úžasné podpory by pokračování ve snaze o sny a cíle nebylo nikdy možné. Fotografie s laskavým svolením Tremellen Media House a PH3 Photos.

Komunita ATVMX se sejde, aby oslavila poslední šampionát Codyho Janssena (spolu se zbytkem)
jeho šampiónů) v sobotu 14. listopadu v Bowling Green v KY. Po další speciální sezóně určitě