Kyle Peters z týmu Phoenix Racing Honda zametá třídy Pro v Guthrie

GUTHRIE, OK (26. ledna 2020) - Aktuální vůdce řady bodů, Kyle Peters, zvětšil mezeru mezi prvním a druhým místem během čtyř a pěti kol v Guthrie v Oklahomě. Peters v pátek a sobotu vyhrál jak 250 Pro Sport, tak 450 Pro Sport.

Dva nováčci série, Dustin Winter a Grant Harlan, předvedli působivá vystoupení a oba viděli víkend na pódiu. Uprostřed akce byl navíc bránící šampion, Jace Owen, ale několik nešťastných nehod mu bránilo v boji o nejlepší místo.

Čtvrté kolo série Kicker Arenacross AMA 2020 se konalo v Lazy E Arena v pátek 24. ledna.

V pátek večer vyšel v sérii One One z 250 Pro nováček této série Grant Harlan. Držel vedení na několik kol, než sklouzl na klíně tři a spadl zpět. Nakonec vyhrál Kyle Peters, následoval Gared Steinke na druhém a Grant Harlan na třetím místě.

Další nováček v seriálu, Dustin Winter, debutoval v pátek na 250 Pro Heat Two a měl silné představení, když se umístil na třetím místě v žáru. Jace Owen vyhrál tento zápas následovaný Kyle Bitterman, který se na druhém místě.

Páteční 450 Pro Heat One byla bitva mezi obhájcem titulu Jaceem Owenem a dvěma nováčky. Owen vyšel pevně a zvítězil. Na druhém místě se umístil Dustin Winter a na třetím místě Grant Harlan.

Kyle Peters byl dominantní ve druhém kole 450 Pro. Vyhrál toto teplo bez problému. Kyle Bitterman obsadil druhé místo a Richard Jackson skončil na třetím místě.

250 Pro Main začal s novou tváří, která převzala kontrolu nad smečkou. Sean Calderon vyšel z brány silný a po prvním kole měl náskok, ale nemohl dlouho vydržet a Peters a Owen to využili a přesunuli se na první dvě místa. Prvních několik kol měl Peter na Owena slušný náskok, ale zdálo se, že to jde ve prospěch Owena, když během čtyř až šesti kol překonal mezeru. Jeho úsilí však selhalo, protože Peters byl v zóně a v první hlavní víkendu vyrazil k vítězství. Na pódiu se k němu přidali Jace Owen (2.) a Grant Harlan (3.).

Start 450 Pro Main byl celý Jace Owen. Dostal ránu do jamky a ve třídě se brzy ujal vedení. Kyle Peters byl horký na ocasu a Owen vyklouzl a jeho motorka klesla a způsobila, že spadl zpět do středu batohu. Peters se posunul na první místo s Grantem Harlanem, který na druhém místě nebyl příliš pozadu. Owen se vrátil zpět na třetí místo, ale hladový Kyle Bitterman jej během závěrečných kol závodu vyzýval na konečné místo na stupních vítězů. Bittermanův pokus byl neúspěšný, když Owen zůstal a skončil na třetím místě. Jako první se ujal Peters a za ním Harlan.

Páté kolo série Kicker Arenacross AMA 2020 se konalo v Guthrie v Oklahomě v Lazy E Arena v sobotu 25. ledna.

Sobotní noc začala s třeskem, když fanoušci viděli zápas Kyle Peters vs. Jace Owen v žáru jedné z 250 Pro třídy. Peters se ujal vedení hned od začátku, ale Owen nebyl po celou dobu daleko. Peters skončil na prvním místě, následoval Owen na druhém a Greye Tate na třetím místě.

Heat two šel k nováčkům o víkendu, když Grant Harlan obsadil první místo, Dustin Winter na druhém a Richard Jackson na třetím. Všichni tři předvedli působivý výkon jako vyhnaní Kyle Bitterman a Gared Steinke pro nejlepší místa v závodě.

Závod 450 Pro Heat One viděl solidní jízdu s malým dramatem. Kyle Peters pokračoval ve své dominanci víkendu vítězstvím v žáru. Kyle Bitterman skončil druhý a Gared Steinke se umístil na třetím místě.

Teplo dvě třídy začalo plné vzrušení. Grant Harlan a Jace Owen byli na začátku závodu před dychtivou smečkou, což mělo za následek velkou bitvu. Harlan bohužel tvrdě klesl před dokončením prvního kola a závod byl označen červeně. Harlan byl schopen odejít z trati, ale to skončilo jeho úspěšným během o víkendových závodech. Po restartu vedl Owen na první místo, Dustin Winter na druhém a Richard Jackson na třetím místě.

250 Pro Main vzrušení bylo nalezeno v bitvě o 2. a 3. místo. Kyle Peters táhl vpřed brzy v závodě a zůstal nezpochybňován po celou dobu. Kyle Bitterman, Gared Steinke a Jace Owen byli po většinu závodu krk v krku, protože bojovali o zbývající dvě místa na pódiu. Dustin Winter se také skrýval ne příliš daleko za Owenem během závodu a čekal na chvíli, než udělá krok. Když Owen přešel na druhé místo, Winter ho následoval a přesunul se na třetí místo, oba skončili ve svých příslušných pozicích.

Start třídy 450 Pro Main úzce odrážel akci v pátek večer. Jace Owen vyšel z brány v zóně a vytáhl se k brzkému vedení. Zatímco Peters nebyl pozadu, zdálo se, že je to Owenův závod, který má po několika kolech prohrát. Owen nakonec viděl stejné štěstí jako předešlou noc, když ztratil kontrolu nad svým motocyklem a znovu sestoupil. Kyle Peters a Dustin Winter to využili a posunuli se na první a druhé místo. Peters dokončil závod jako první, následovaný Winterem jako druhým a Owenem jako třetím.

S Petersem zametajícím o víkendu se posunul v sérii o něco pohodlnější náskok před druhým Owenem o 17 bodů. Zbývá ještě hodně závodění a pro Owena spousta příležitostí, aby se dostal zpět na vrchol.