Purvines Racing - 5. kolo NGPC o 29 Palms

5. kolo NGPC ve 29 Palms bylo RYCHLE! Obvykle jsme od našich kol očekávali nejvyšší rychlost, hodně prachu a hrboly. Tento typ dráhy vyžaduje dobrý začátek, jinak na vás budou střílet kameny o velikosti tenisových míčků z konkurenčních kol.

Sobota je typickým chladným dnem, který našim jezdcům umožňuje trénovat závod 250+ AA jako trénink. Je to dokonalý rozchod, abyste viděli, jak se trať tvarovala a kde jsou dobré linie. Tyler Lynn a Mason Ottersberg křižovali a využili to naplno. Mason skončil na 3. místě a Tyler na 15. místě. Justin seed změnil svůj „trénink“ z AA závodu na Vet Pro. Justin skončil na 2. místě proti nějakému jinému dobrému talentu veterináře.

V neděli stoupalo horko a špína vysychala. Všichni jezdci byli v tomto závodě a talent se prohloubil. Třída 250 pro se ve srovnání s minulými roky tak zvýšila. když jsme šli do tohoto kola, seděli jsme na 3. a 4. místě v bodech, takže jsme potřebovali nějaké silné úpravy, abychom se posunuli o body nahoru. Justin měl v letošním roce dvě problémy s motocykly a nakonec ho vytáhl z boje o jakýkoli profesionální šampionát. Sharon Mowell obsadila druhé místo v bodech do tohoto závodu.

Mason a Tyler měli dobrý start, seděli na 3. a 4. místě a tvrdě bojovali o dvě umístění na stupních vítězů za Jakem Alverezem a Tallonem Lafountainem. O několik kol později měl Tyler problémy s motocykly a musel ze závodu odstoupit, zatímco Mason celý závod tvrdě bojoval, aby si odnesl 2. místo. Justin Seeds jel skvěle, když dokončil páté místo poté, co měl ošklivý únik v prvním kole. Sharon Mowell by po vytrvalostním závodě skončila na 5. místě pro ženy.

MASON OTTERSBERG 2. PRO 250

Mason to udržoval konzistentní celý víkend. V sobotu provedl několik změn zavěšení díky Precision Concepts, což pro něj v nedělním závodě znamenalo obrovský rozdíl. V neděli měl dobrý start a většinu závodu bojoval s Tallonem o 2. místo. Postavili jsme jedno kolo před zbytek pole a řekli jsme zedníkovi, aby po jámě tvrdě tlačil, aby vytvořil mezeru, než všichni ostatní přijdou na palivo. Zedník o kolo později se ocitl před Tallonem poté, co přišli pro palivo, a tvrdě zaútočil až do konce.

Podle jeho slov: „29 Palms je vždy jednou z těch ras, s nimiž mám vztah lásky a nenávisti. Můžete za to mít chvíle zábavy a chvíle nenávisti. Je to zdanění rasy na mysli a těle a jsem rád, že vyjdu s druhým. Každý závod přispívá k mému růstu jako závodníka a zejména tento mi dal velkou důvěru v rychlost, kterou jsem měl. Kolo a tým se vydařily a já nemohl být s víkendem šťastnější. “

SHARON MOWELL 2. ŽENSKÝ PRO

Sharon se dostala ze své komfortní zóny, protože to byla doposud nejrychlejší trať, kterou musela závodit. Celý víkend bojovala s odpružením a nemohla se dostat tam, kde si byla na svém kole jistá. Přes to se tvrdě prosadila a jela na 2. místě v ženském pro.

Podle jejích slov: „29 Palms bylo všechno, co všichni říkali; velmi rychlá, prašná dálnice s bláznivými g-outy. První sobota v ženských AA a nedělní druhá v ženských Pro. Měl dobrý začátek, zejména v neděli, a udělal to, co jsem musel udělat, ve kterém byl výběr dobrých linií a zasáhl mé značky, abych byl v těchto podmínkách bezpečný. Tento rok mě stále překvapuje, kolik jsem se toho naučil a přišel. Pokrok pokaždé, když se přizpůsobujeme těmto novým typům závodních sérií. Nemůžu se dočkat dalšího. “

JUSTIN SEEDS 5. PRO

Justin zase dobře jezdí. Jeho rychlost a sebevědomí jsou to nejlepší, co jsme viděli, a jsme načerpáni, že tento víkend dostal top 5. Po úniku v prvním kole si účtoval, že si o víkendu udrží 5. místo.

Podle jeho slov: „Začal v top 5 a skončil tak, že našel půdu v ​​polovině prvního kola. Poté, co jsem poslední mrtvý vstal, jsem nový musel tlačit, abych si udělal čas. Bohužel jsem byl trochu mimo tempo ve srovnání s vůdci, ale udělal jsem, co jsem mohl, a skončil jsem na 5. místě za den a přesunul se na několik dalších závodů zdravě. “

TYLER LYNN DNF PRO 250

Tyler měl víkend problémů, které jsme nemohli ovládnout. V sobotu měl problémy s motocykly, díky nimž dokončil polovinu tréninkového závodu a v neděli se objevil nový problém s motocyklem. Tyler vedl epickou bitvu s Masonem a Tallonem, dokud jeho motor nezačal ztrácet sílu. Ještě jsme nezjistili, co se stalo, ale byl to úplně nový problém z předchozího dne. Jsme zklamaní, že jsme ho nemohli udržet v honbě za šampionátem.

Podle jeho slov: „Ne tak docela o víkendu, který jsme hledali, jsem po průměrném startu udělal několik rychlých a snadných přihrávek a probojoval se do top 4, kde jsem tlačil, abych přihrál svému spoluhráči a poplatkovému vedoucímu opravdu dobře a věděl jsem, že mám rychlost, abych chytil vůdce, když nás mechanický motocykl brzy vyřadil ze závodu! Ale odnést si domů pár opravdu dobrých pozitiv a vrátit se houpat na další! Díky všem, co to umožňují. “